Stary pilarz: o ścinaniu wielkich drzew

Jak ścinać wielkie i trudne drzewa -radzi stary, doświadczony pilarz

Wpisanie kodu PIN

Łączenie do internetu komputera z systemem Linuksa poprzez modem Axesstel.

4 Komentarze

Mam łącze do internetu realizowane za pomocą Axesstela. Jak „normalnym” sposobem, po uruchomieniu komputera z Linuksem, uzyskuję połączenie z intertnetem, dowiesz się czytając mój artykuł. Jest to banalnie proste: wystarczy zalogować się do panelu administracyjnego routera 🙂

Axesstel jest urządzeniem hybrydowym, łączącym w sobie modem i router. Soft tego urządzenia ma blokadę PIN i oficjalnym sposobem nie udało mi się jej zdjąć. Do łączenia z internetem komputera z systemem Windows służy aplikacja AxessManager, gdzie można wpisać kod PIN i połączyć się z internetem.

Od dawna interesuję się systemami linuksowymi i nieraz używałem Debiana. Niestety miałem problem z połączeniem się z internetem w normalnym trybie -musiałem „podpierać się” Windowsem i dopiero gdy Axesstel był połączony z internetem, mogłem „odpalić” swojego Debiana i mieć go połączonego z internetem.

W skrócie:

 • wpisz adres IP routera w pasek adresu przeglądarki i zaloguj się do panelu administracyjnego
  dla Axesstel MV500 IP jest 192,168.0.1
 • w bocznym pasku panelu wybierz zakładkę „Kod PIN karty RUIM”
 • na otwartej stronie wpisz kod PIN i zatwierdź
 • modem rozpocznie łączenie się z ISP-em Orange i po jakiejś chwili zmieni się wygląd strony
 • otwórz zakładkę „Status routera”, adres IP portu WAN początkowo będzie miał same zera: 0.0.0.0 ale po minucie lub dwóch, odświeżając tę stronę, zobaczysz adres IP uzyskany od twojego dostawcy internetu (ISP)
 • twój komputer jest połączony z internetem 🙂

Nadchodzący tydzień zapowiada się bez deszczu, więc będę zwoził opał. Kiedy tylko czas mi pozwoli, dodam obrazki do tego wpisu oraz uzupełnię opis.

4 thoughts on “Łączenie do internetu komputera z systemem Linuksa poprzez modem Axesstel.

 1. Mam pytanie, czy nie myślał Pan nigdy o wytłumaczeniu na blogu jak usuwać „zawieszone” drzewa, złomy etc? Choćby zaznajomienie z tematem. Wiem, że przy usuwaniu drzew trudnych raczej do tego nie dochodzi ale przy pozyskaniu to dla niektórych zmora. Chętnie spróbował bym swoich sił w napisaniu artykułu na ten temat i wysłaniu Panu do oceny i faktycznej krytyki ewentualnych błędów. Proszę o kontakt.

  • Tzn wiem, że złomy/drzewa zawieszone to także tzw. Drzewa trudne ale miałem na myśli Pana specyfikację pracy, gdzie możliwość zawieszenia drzewa na innym jest raczej rzadkością.

 2. Stary Pilarzu żyj ! 🙂 Zaglądam codziennie parę razy na Twój blog w nadziei na nowy wpis a tu ni widu ni słychu. Czekamy niecierpliwie.

  Mateusz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s